Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
01/04/2024

Υποδοχή - Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο Aldea Hotel Santorini αναζητά για την τουριστική σεζόν 2024 Υπάλληλο Υποδοχής.

Τα καθήκοντα σας ως Υπάλληλος Υποδοχής είναι:

  • Καλωσόρισμα πελατών κατά την άφιξή τους
  • Επιτέλεση όλων των εργασιών για το check in και το check out
  • Επίλυση ζητημάτων των επισκεπτών, καθώς και η επικοινωνία με άλλα τμήματα του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανάλογη προϋπηρεσία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας απαραίτητη (η γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί)
  • Γνώσεις Η/Υ (Microsoft Office)
  • Διάθεση να εργαστεί σε βάρδιες , καθώς και Σαββατοκύριακα κ αργίες
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Διαμονή
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.