Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/02/2023

Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εάν σας αρέσει η ενδυνάμωση των brands, το content writing, η διοργάνωση εταιρικών events, και θέλετε να εργαστείτε σε εταιρία με υψηλής ποιότητας προϊόντα και προδιαγραφές, και με Διεθνή δραστηριότητα, τότε αυτή η θέση Marketing Manager είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Διαχείριση, ανάπτυξη και βελτίωση των Social Media και του Website της εταιρίας
  • Ευθύνη και προετοιμασία των newsletters της εταιρίας
  • Σχεδιασμός και συγγραφή περιεχομένου και κειμένων για το εταιρικό Newsletter και τα Social Media
  • Επικοινωνία και συνεργασία με κλαδικά επαγγελματικά off line μέσα και έντυπα
  • Ευθύνη και προετοιμασία των διαφημιστικών εντύπων της εταιρίας
  • Συντονισμός και οργάνωση των εταιρικών events, των εταιρικών παρουσιάσεων, των εκθέσεων και των Open Days
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη του brand awareness

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/Κολλεγίου σε Marketing, Social Media, Επικοινωνία, Δημοσιογραφία ή παρεμφερές
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 2 έτη min
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας (σε γραπτό και προφορικό επίπεδο)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και νέων τεχνολογιών
  • Πολύ καλή γνώση του digital marketing
  • Άριστη γνώση μορφοποίησης εταιρικών παρουσιάσεων
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Δημιουργικότητα, καινοτομία και καλαισθησία
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Οργανωτικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνου
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης