Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/06/2020

Ορκωτός Ελεγκτής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Η atc Ορκωτοί Ελεγκτές Λογιστές είναι μέλος του παγκόσμιου δικτύου CPA ASSOCIATES INTERNATIONAL, με έδρα την Αμερική. Η atc σας παρέχει όλη την υποστήριξη που χρειάζεστε για να πετύχετε τους επαγγελματικούς σας στόχους και την ευκαιρία να οδηγήσετε τις δεξιότητές σας στο επόμενο επίπεδο.
Η εταιρεία στα πλαίσια της περαιτέρω ανάπτυξής της, επιθυμεί να ενισχύσει το προσωπικό της με την θέση Ορκωτού Ελεγκτή.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και ολοκλήρωση Τακτικών και Φορολογικών ελέγχων
  • Επίβλεψη στη σύνταξη Φακέλου Τεκμηρίωσης Ενδοομιλικών Συναλλαγών
  • Συμμετοχή σε διαδικασίες εσωτερικού ελέγχου

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος πρέπει να διαθέτει
  • Παρακολούθηση του Φορολογικού Σεμιναρίου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών θα συνεκτιμηθεί
  • Αξιολόγηση διαδικασιών συστήματος εσωτερικού ελέγχου
  • Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Ορκωτού Ελεγκτή
  • Πολύ καλή γνώση του MS Office, κυρίως Excel και Word
  • Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Ικανότητα διάκρισης της εμπιστευτικότητας και της πληροφορίας

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα του υποψηφίου.