Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2022

Σύμβουλος Υγείας & Ασφάλειας (Αιολικά Πάρκα)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H lmw αναζητά έναν έμπειρο και δυναμικό Πολιτικό Μηχανικό για τη θέση του Συμβούλου Υγείας & Ασφάλειας σε Αιολικά Πάρκα ως εξωτερικό συνεργάτη, εκ μέρους ηγέτιδας εταιρείας στον χώρο της Υγείας και Ασφάλειας στην Εργασία.

Αρμοδιότητες
  • Καθημερινός έλεγχος στους χώρους εργασίας για θέματα υγείας και ασφάλειας των εργαζομένων και πρόληψη εργατικών ατυχημάτων
  • Εντοπισμός των επαγγελματικών κινδύνων στον χώρο εργασίας και ενημέρωση των υπευθύνων
  • Επίβλεψη της ορθής χρήσης των ατομικών μέσων προστασίας
  • Συμμετοχή και εκπαίδευση των εργαζομένων σε θέματα υγείας και ασφάλειας της εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Διπλωματούχος/Πτυχιούχος Πολιτικός Μηχανικός
  • 1+ έτος επαγγελματική εμπειρία σε τεχνικά έργα
  • Εμπειρία σε θέματα Υγείας και Ασφάλειας σε τεχνικά έργα
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office) για συλλογή στοιχείων και reporting
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Επιθυμητή η δυνατότητα μετεγκατάστασης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση (GWO)
  • Ευχάριστο περιβάλλον