Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Maitre d Hotel

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη KEFALLONIA | ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το Argile Resort & Spa, ξενοδοχείο 4 αστέρων στην πιο εντυπωσιακή και ξεχωριστή κόκκινη παραλία της Κεφαλονιάς, μόλις 7 λεπτά από το Ληξούρι και 20 λεπτά από το Αργοστόλι, διαθέτει 200 δωμάτια και περιβάλλεται από καταπράσινους κήπους με φοίνικες.

Με νέο όνομα, boho αισθητική και καλοκαιρινή διάθεση, στο κατώφλι μιας νέας εποχής που τιμά το παρελθόν και προσβλέπει στο μέλλον, αναζητάμε νέους ενθουσιώδεις και ταλαντούχους συνεργάτες να πλαισιώσουν την ομάδα μας.

Το όραμά μας είναι να ξεπερνάμε κάθε προσδοκία προσφέροντας αυθεντική ελληνική φιλοξενία, με πάθος, απλότητα, μεράκι αλλά και έμφαση στην προστασία του περιβάλλοντος και τη βιώσιμη ανάπτυξη.

Εάν θέλεις και εσύ να γίνεις μέλος της ομάδας μας και να συμμετέχεις στη δημιουργία αξέχαστων εμπειριών με ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης, στην καριέρα των ονείρων σου, θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε!

Για την τουριστική περίοδο 2023, ζητάμε να εντάξουμε στην ομάδα μας:

Maître - Υπεύθυνο Εστιατορίου

Αρμοδιότητες
  • Διασφάλιση της εύρυθμης και αποτελεσματικής λειτουργίας του εστιατορίου σύμφωνα πάντα με τις ποιοτικές προδιαγραφές λειτουργίας της εταιρίας και τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα
  • Εκπαίδευση προσωπικού, οργάνωση, παρακίνηση και αξιολόγηση της ομάδας
  • Διασφάλιση της θετικής ατμόσφαιρας μεταξύ των μελών της ομάδας
  • Εβδομαδιαία δημιουργία του πλάνου εργασίας του εστιατορίου βάσει πληρότητας του ξενοδοχείου
  • Καθαριότητα των χώρων, εξυπηρέτηση των πελατών καθώς και σωστή χρήση του εξοπλισμού του εστιατορίου
  • Συναναστροφή με όλους τους πελάτες, διαχείριση τυχόν παραπόνων, επιθυμιών ή κριτικής των πελατών με ήρεμη και επαγγελματική προσέγγιση
  • Άψογη επαγγελματική συνεργασία με το Τμήμα της Κουζίνας αλλά και όλων των τμημάτων για την επίτευξη του κοινού στόχου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνων σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχειακή μονάδα
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση & τήρηση των υγειονομικών διαδικασιών
  • Ηγετική προσωπικότητα
  • Γνώση εστιατορικής & mise en place
  • Γνώσεις παρουσίασης πιάτων
  • Προσανατολισμός στη βέλτιστη εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και διάθεση εξυπηρέτησης του πελάτη
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • συνεχή εκπαίδευση
  • ανταγωνιστικές μισθολογικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • ποιοτικές συνθήκες διαμονής και διατροφής
  • ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • δυνατότητες εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
Προάγουμε ίσες ευκαιρίες απασχόλησης με σεβασμό στη διαφορετικότητα, την εθνικότητα, τη θρησκεία, την ηλικία, την αναπηρία. Αναγνωρίζουμε και επιβραβεύουμε τη συνεισφορά, στηρίζουμε την εξέλιξη των εργαζομένων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το, βιογραφικό τους με πρόσφατη φωτογραφία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.