Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/03/2024

Υπάλληλος Γραφείου για Τμήμα Υποστήριξης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Από την εταιρεία METABYTE SOFTWARE ζητείται Υπάλληλος Γραφείου για κάλυψη θέσης στο Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης πελατών (help desk) στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Η τεχνική υποστήριξη των πελατών στοχεύει στην έγκαιρη ανταπόκριση στο αίτημα του πελάτη, καθώς και στην προσπάθεια επίλυσης θεμάτων τηλεφωνικώς με τη χρήση εργαλείων απομακρυσμένης πρόσβασης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στο χώρο των τουριστικών γραφείων.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ.
  • Πολύ καλή γνώση περιβάλλοντος Windows.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικός & γραπτός λόγος).
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή IEK, κατά προτίμηση κατεύθυνσης Πληροφορικής ή Διοίκησης Τουριστικών επιχείρησεων.
  • Ικανότητα γραφής & προσαρμογής κειμένων (ελληνικά, αγγλικά).
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού ενεργειών και εργασιών.

Επιθυμητά Προσόντα :

  • Εξοικείωση με τη χρήση των εφαρμογών MetaΒyte (Group Travel, Λογιστικών εφαρμογών Accounting, Accounts, Cheques, AutoMotion).
  • Βασικές γνώσεις λογιστικής.
  • Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών
  • Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

  • Θέση πλήρους ωραρίου, πενθήμερης εργασίας (Δευτέρα – Παρασκευή)
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον