Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/2/2017

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος του ομίλου ICAP του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Εξειδικεύεται  στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions για λογαριασμό πελάτη της, πρωτοπόρο στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη της παρακάτω θέσης εργασίας:

Σύμβουλος Πωλήσεων B2B – Θεσσαλονίκη

Περιγραφή θέσης:

Ο κάτοχος της θέσης θα έχει έδρα τη Θεσσαλονίκη και θα είναι υπεύθυνος για την προσέλκυση νέων πελατών με στόχο την πώληση των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρείας
  • Χαρτογράφηση της εκάστοτε υπό ευθύνη περιοχής
  • Καθημερινές επισκέψεις σε πελάτες για παρουσίαση και πώληση των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση του άμεσου ανταγωνισμού
  • Δημιουργία αναφορών σχετικά με την πορεία των πωλήσεων
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 6 μηνών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Συνεχές ενδιαφέρον για εξέλιξη και ανάπτυξη στον χώρο των πωλήσεων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών και διανυκτέρευσης
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου

Παροχές

  • Πλήρες πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας βάσει επίτευξης στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης στον όμιλο

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.