Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Ηλεκτρολόγος Συντήρησης

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εάν είστε Ηλεκτρολόγος, έχετε εμπειρία σε βιομηχανικό ή βιοτεχνικό περιβάλλον και θέλετε να κάνετε το επόμενο επαγγελματικό σας βήμα σε πολυεθνική βιομηχανία, με σταθερό περιβάλλον εργασίας και ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών, όπου θα μπορέσετε να εξελιχθείτε, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Ηλεκτρολόγος Συντήρησης!

Αρμοδιότητες:
  • Υλοποίηση συντηρήσεων και επισκευών στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και στα συστήματα αυτοματισμού του εργοστασίου
  • Ελεγχος καλής λειτουργίας των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων
  • Καταγραφή και ενημέρωση για το σύνολο των ημερήσιων εργασιών του τμήματος
  • Υποστήριξη και συμμετοχή στην εγκατάσταση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Υποστήριξη και συμμετοχή στο πρόγραμμα προληπτικής ηλεκτρολογικής συντήρησης
  • Υποστήριξη, συμμετοχή στο σχεδιασμό, στη βελτίωση και στις τροποποιήσεις του υπάρχοντος εξοπλισμού και στο σχεδιασμό νέων συστημάτων
  • Συνεχής συνεργασία και επικοινωνία με τις Διευθύνσεις και τα υπόλοιπα τμήματα της Εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας ή ΕΠΑΛ ειδικότητας Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων ή ΕΠΑΣ ειδικότητας τεχνιτών ηλεκτρολογικών εργασιών
  • Βεβαίωση αναγγελίας εγκαταστάτη ηλεκτρολόγου 3ης ομάδας Α ειδικότητας για αποφοίτους Τ.Ε.Ι., ή κατ’ ελάχιστο άδεια τεχνίτη ηλεκτρολόγου Α Ειδικότητας, 1ης Ομάδας, 1ης βαθμίδας, ή άδεια Αρχιτεχνίτη ηλεκτρολόγο 2ης βαθμίδας, ή εγκαταστάτη ηλεκτρολόγου 3ης βαθμίδας για αποφοίτους ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ
  • Εμπειρία 2 ετών περίπου σε αντίστοιχη θέση, σε βιομηχανικό ή βιοτεχνικό περιβάλλον

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Υπευθυνότητα
  • Μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Ομαδικό Πνεύμα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Υψηλός Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Extra δώρα και επιδόματα κατά τη διάρκεια του έτους
  • Παροχή γευμάτων
  • Εύκολη πρόσβαση στην εργασία
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα υγείας και ζωής για τον εργαζόμενο και τα προστατευόμενα μέλη
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας, με συνεχή εκπαίδευση
  • Υψηλές προοπτικές εξέλιξης