Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Καμαριέρα - Καθαρίστρια

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ - ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ενδιαφερόμαστε να προσθέσουμε στο ανθρώπινο δυναμικό του ξενοδοχείου μας, ATHENS 1890 Hotel & Spa, υποψήφια / υποψήφιο που θα έχει ως αντικείμενο εργασίας την παροχή υπηρεσιών κυρίως στα δωμάτια των ξενοδοχείων.

Τα κυριότερα καθήκοντα είναι :

  • H τακτοποίηση και ο καθαρισμός των δωματίων, των διαδρόμων και των λοιπών χώρων
  • O καθαρισμός και η απολύμανση των τουαλετών
  • H αλλαγή των λευκών ειδών (σεντόνια, πετσέτες) στα δωμάτια και η εξασφάλιση όλων των απαραίτητων αναλώσιμων του δωματίου, ανάλογα με τις παροχές του ξενοδοχείου (σαπούνια, σαμπουάν, αφρόλουτρα, προγράμματα για πολιτιστικές εκδηλώσεις, χάρτες της πόλης, φρούτα, ποτά)
  • Ακόμη, τοποθετεί στην κατάλληλη θέση τα διάφορα αντικείμενα των πελατών, ελέγχει αν όλα λειτουργούν σωστά και γενικά φροντίζει για την κατάσταση των δωματίων
  • Στις αρμοδιότητές εντάσσεται και η ενημέρωση του υπεύθυνου του ξενοδοχείου για τυχόν ζημιές ή ελλείψεις που διαπιστώνει στα δωμάτια και τον εξοπλισμό τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευχάριστη διάθεση
  • Υπευθυνότητα και εντιμότητα
  • Ευγένεια
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Καθώς έρχεται σε επαφή με ακαθαρσίες, οφείλει να λαμβάνει όλα τα σχετικά μέτρα αυτοπροστασίας και να τηρεί τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.