Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/10/2020

Marketing Assistant Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη εταιρία που δραστηριοποιείται στο κανάλι FMCG αναζητά MARKETING ASSISTANT - SPECIALIST.

Αρμοδιότητες

  • Υποστήριξη στη διαχείριση της συνολικής ταυτότητας του ομίλου (ιστοσελίδες, κατάλογοι, τεχνικά εγχειρίδια, κανάλια κοινωνικής δικτύωσης, κ.α.)
  • Διαχείριση βασικών ψηφιακών εργαλείων (Social Media , Analytics και Adwοrds)
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση ενεργειών Marketing (Projects)
  • Επικοινωνία με προμηθευτές/συνεργάτες εσωτερικού για είδη και προωθητικές ενέργειες marketing

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο/ΒΑ Marketing
  • 2-5 χρόνια σχετικής προϋπηρεσίας
  • Διαχείριση Social Media Pages & Web sites
  • Καλή γνώση χρήσης digital marketing με εμπειρία.
  • Άριστη επικοινωνιακή ικανότητα (γραπτή και τηλεφωνική)
  • Άριστη γνώση Η/Υ , MS Office & Outlook
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Οργανωτική ικανότητα με προσοχή στην λεπτομέρεια και εμπειρία στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και ευελιξία στις πολλαπλές εργασίες
  • Δημιουργικότητα και καινοτομία
  • Δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων υπό πίεση

Παροχές

    • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
    • Δυνατότητες ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα δημιουργικό περιβάλλον
    • Πλήρης απασχόληση