Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Sales Proposal Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Θέλεις να ενταχθείς ως Sales Proposal Engineer σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία βιομηχανικού εξοπλισμού;

Φιλοδοξείς να συνδυάσεις την τεχνογνωσία με τον ανεξάντλητο τομέα των πωλήσεων;

Αν η απάντησή σου είναι θετική, τότε ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτησή σου!

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η Sales Proposal Engineer θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Παρακολούθηση της αγοράς και των έργων περιβάλλοντος.
  • Μελέτη προδιαγραφών εξοπλισμού έργων περιβάλλοντος
  • Έλεγχος απαιτούμενων προδιαγραφών και προετοιμασία τεχνικών λύσεων
  • Συνολική προετοιμασία τεχνικού φακέλου και δικαιολογητικών
  • Διαχείριση πελατολογίου και κατάρτιση προσφορών
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις και καμπάνιες της εταιρείας

Το ιδανικό προφίλ για την θέση του/ης Sales Proposal Engineer απαρτίζεται από:
  • Απόφοιτος Μηχανολόγος Μηχανικός/ Χημικός Μηχανικός
  • Επιθυμητή η γνώση χρήσης προγράμματος CRM-ERP
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση ελληνικών σε γραπτό και προφορικό λόγο

Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου και οργάνωσης της εργασίας.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Πελατοκεντρική φιλοσοφία και προσανατολισμό στην επίτευξη των στόχων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών.

Παροχές

Η εταιρεία για το ρόλο του/της Sales Proposal Engineer προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus βάσει επίτευξης στόχων πωλήσεων
  • Εξαιρετικό και ευέλικτο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση με εξαιρετική προοπτική ανέλιξης
  • Εταιρικό κινητό, λάπτοπ