Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2024

Πωλητής / Πωλήτρια με μηχανολογικές/ηλεκτρολογικές γνώσεις

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η PARALOS SA ζητά Πωλητή/Πωλήτρια με μηχανολογικές/ηλεκτρολογικές γνώσεις για εξωτερικά ραντεβού. Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει μηχανολογικές / ηλεκτρολογικές γνώσεις στον χώρο της πυρασφάλειας , των αυτοματισμών και να έχει γνώση της σχετικής τεχνικής ορολογίας.

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Διαχείριση παραγγελιών και εμπορικών συμφωνιών
  • Αρχειοθέτηση, αξιολόγηση, σχεδιασμός και υλοποίηση νέων παραγγελιών
  • Xαρτογράφηση και ανάλυση πωλήσεων
  • Δομημένες πωλήσεις σύμφωνα με το επιχειρηματικό πλάνο της εταιρίας (δαπάνες, όγκος πωλήσεων)
  • Επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα marketing της εταιρίας
  • Καθημερινό εμπορικό πλάνο και τήρηση αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

Να έχει δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες, ευχέρεια στις διαπραγματεύσεις και ανεπτυγμένο πνεύμα συνεργασίας. Να παραμένει προσανατολισμένος/η στο αποτέλεσμα και να διακρίνεται για την αναλυτική και συνθετική του/της σκέψη καθώς και το υψηλό επίπεδο ανάληψης πρωτοβουλιών.

  • Εμπειρία στις πωλήσεις B2B
  • Ικανότητα ανάγνωσης και ερμηνείας τεχνικών εγγράφων και μηχανολογικών σχεδίων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (Word, Excel κ.λπ.)
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές δυνατότητες
  • Επιθυμητή η γνώση λογισμικών ERP, CRM
  • Θετική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ομαδικό πνεύμα, οργάνωση, ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Προσανατολισμός στους στόχους και στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Αυτοκίνητο
  • Τηλέφωνο
  • Laptop
  • Ευχάριστο και υγειές περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης