Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Social Media Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία BASE FASHION με 30 χρόνια εμπειρία στο χώρο της ένδυσης, αναζητά Social Media Manager για να στελεχώσει το e-shop της στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Το έχεις με τα Social Media; Είναι κομμάτι της καθημερινότητας σου το Tik Tok και το Instagram; Αγαπάς τη μόδα και ειδικότερα τα ρούχα; Τότε η παρακάτω θέση είναι για σένα!

Οι βασικές αρμοδιότητες της θέσης είναι:
  • Καθημερινή δημιουργία περιεχομένου (video) για Instagram Post (Reels & Stories) και TikTok. Πιο αναλυτικά, το άτομο που ψάχνουμε θέλουμε να ερευνά και να παραθέτει ιδέες & προτάσεις για τη δημιουργία video, και στη συνέχεια να προχωράει στην υλοποίηση τους. Η υλοποίηση πραγματοποείται με smartphone της εταιρείας και πάντα σε συνεργασία με επαγγελματίες μοντέλα και brand ambassadors.
  • Επεξεργασία των video με σκοπό τη δημιουργία περιεχομένου που να ταιριάζει με την αισθητική αλλά και τη ταυτότητα της εταιρείας, προσθέτοντας ανάλογους ήχους, εφέ κτλ.
  • Παράδοση υλικού έτοιμου προς χρήση για τα social media της εταιρείας
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη και διαχείριση των Social Media accounts μας
  • Καθημερινή ανάρτηση περιεχομένου, βάσει προγραμματισμού, καθώς και συνεχής ανανέωση και επίβλεψη του περιεχομένου των social media
  • Παρακολούθηση, έρευνα και προτάσεις για τα τρέχοντα (viral) Social Media Trends

Απαραίτητα Προσόντα

  • Να παίζεις στα δάχτυλα τα πιο βασικά app επεξεργασίας βίντεο & εικόνας.
  • Nα είσαι ερωτευμένος/η με τα Social Media και τη δημιουργία content στη κάθε πλατφόρμα.
  • Θέληση για γρήγορη εξέλιξη στο Video Marketing
  • Εμπειρία στη δημιουργία περιεχομένου για TikTok, με έμφαση στο video editing που προσελκύει και διατηρεί το ενδιαφέρον.
  • Ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών, επαγγελματισμός και συνέπεια
  • Να διαθέτεις αστείρευτη έμπνευση & όρεξη για δημιουργικότητα που θα εφαρμόζονται στην καθημερινότητα και το στυλ της εταιρείας μας.
  • Να είσαι fashion addict και να προ-βλέπεις τα social media trends & τις τάσεις της αγοράς.
  • Ικανότητα να συνεργάζεσαι με ομάδα και να μοιράζεσαι ιδέες & προτάσεις
  • Ικανότητα να διαχειρίζεσαι project από την αρχή ως το τέλος και να διατηρείς συνέπεια σε χρονικές προθεσμίες

Παροχές

  • Πλήρης Ασφάλιση & Απασχόληση.
  • Ευκαιρίες καριέρας.
  • Σταθερές αποδοχές βασισμένες στα skills, τις γνώσεις & την εμπειρία.
  • Άμεση πρόσληψη.