Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Διευθυντής Καταστήματος

Κατηγορία: Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΠΑΡΟΣ
Περιοχή: ΠΑΡΟΙΚΙΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο Υπεύθυνος Καταστήματος είναι υπεύθυνος για τη δημιουργία υψηλού επιπέδου ομάδας, για την αύξηση της παραγωγικότητας του καταστήματος και για την άψογη εξυπηρέτηση των πελατών. Η διασφάλιση εφαρμογής των εταιρικών διαδικασιών, η διατήρηση ενός άριστου περιβάλλοντος (βιτρίνα, καθαριότητα, κτλ), η μεγιστοποίηση της παραγωγικότητας μέσω των δεικτών απόδοσης (conversion, multi, κτλ) και η διατήρηση μιας αποτελεσματικής ομάδας είναι οι προτεραιότητες του συγκεκριμένου ρόλου.

Καθήκοντα:
  • Υπεύθυνος για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών και τη διαχείριση προβλημάτων (π.χ. παράπονα), καθώς και για την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος
  • Διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού
  • Αξιολόγηση προσωπικού βάσει των στόχων που έχουν τεθεί
  • Εξασφάλιση εμπορευματικής πληρότητας / παραγγελίες
  • Παρακολούθηση και επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων και ενημέρωση προσωπικού
  • Υπεύθυνος για την εικόνα καταστήματος (καθαριότητα, τακτοποίηση, merchandising κ.ά.)
  • Αναφορά οικονομικών στοιχείων ημέρας
  • Προτάσεις για νέα προϊόντα, προωθητικές ενέργειες, τρόπους αύξησης τζίρου κ.ά.
  • Ευθυγράμμιση με την πολιτική και τη στρατηγική της εταιρίας
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις και παρουσιάσεις της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τελειόφοιτος ΙΕΚ ,ΤΕΙ, ΑΕΙ
  • 4-6 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε κατάστημα λιανικής, ενασχόληση με τον τομέα των λαμπτήρων και του ηλεκτρολογικού υλικού θα θεωρηθεί προσόν
  • Πολύ καλή γνώση και ευχέρεια στον χειρισμό Η/Υ
  • Γνώση και εξοικείωση με προγράμματα εμπορικής διαχείρισης
  • Γνώση αγγλικών
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ικανοποιητικός Μισθός (1.200,00 ευρώ)
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Επίδομα Στέγασης σε περίπτωση μετεγκατάστασης στο νησί