Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/9/2022

Service Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Meleccon Τεχνική είναι μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία, στον χώρο των μηχανολογικών και ηλεκτρολογικών έργων με ειδίκευση στις ΜΕΚ, ηλεκτροπαραγωγά ζεύγη και στις μονάδες συμπαραγωγής ηλεκτρισμού και θερμότητας (ΣΗΘ). Ζητά να προσλάβει άμεσα:

Τεχνικός συντήρησης (Service Engineer) πλήρους απασχόλησης με έδρα την Αθήνα

Οι αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Διάγνωση και επίλυση βλαβών MEK
  • Διάγνωση και επίλυση βλαβών ηλεκτροπαραγωγών ζευγών
  • Την τεχνική υποστήριξη στον χώρο του πελάτη
  • Την εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του εξοπλισμού με προσανατολισμό στην παροχή ποιοτικών υπηρεσιών
  • Συντήρηση ηλεκτροπαραγωγών ζευγών
  • Την εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών και προδιαγραφών After Sales
  • Επικοινωνία με τον πελάτη και εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του τμήματος After Sales, με προσανατολισμό στην παροχή ποιοτικών υπηρεσιών

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους, για επιπλέον πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο: 210 2790438.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αντίστοιχη εκπαίδευση
  • Τουλάχιστον 1-2 έτη επαγγελματικής εμπειρίας σε μηχανές ή γεννήτριες
  • Καλή γνώση μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Γνώση MS-Office
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, ευελιξία και αποτελεσματικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα προσωπικής ανάπτυξης και εξέλιξης