Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/1/2023

Στέλεχος γραμματειακής υποστήριξης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ

Διαρκώς αναπτυσσόμενη επιχείρηση η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο εμπορίας και τυποποίησης τροφίμων αναζητά έναν/μία υποψήφιο/α για την θέση Στέλεχος Γραμματειακής Υποστήριξης & Υπάλληλος Γραφείου.

Η θέση Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί θα εργάζεται στα γραφεία της εταιρείας στη Λάρισα και τα καθήκοντά του/της θα περιλαμβάνουν:

  • Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες (π.χ. μεταφορικές εταιρείες)
  • Γραμματειακή υποστήριξη
  • Υποστήριξη διοικητικών & οικονομικών λειτουργιών
  • Διαχείριση καθημερινής λειτουργίας του γραφείου
  • Λήψη, καταχώρηση και διαχείριση παραγγελιών
  • Συντονισμός των τμημάτων της εταιρείας και εφαρμογή των πολιτικών & κανόνων λειτουργίας
  • Λοιπές υποστηρικτικές εργασίες

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα εξής:

  • Εργασιακή εμπειρία σε θέσεις γραμματείας (ιδανικά σε εμπορική επιχείρηση) ή σε θέση customer support
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση ξένης/ων γλώσσας/ών
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Επιθυμητή γνώση σε ERP σύστημα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα και ευχέρεια στην επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες για την καθημερινή διεκπεραίωση εκκρεμοτήτων και την επίλυση προβλημάτων
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης, ολοκλήρωσης εργασιών και προγραμματισμού σε προκαθορισμένο χρόνο (deadlines)
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

Εφόσον επιλεγείτε για τη συγκεκριμένη θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχές ωράριο
  • Πλήρης απασχόληση