Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2024

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η HR Solutions , εκ μέρους λογιστικού γραφείου αναζητά, για τα γραφεία τους στην Πυλαία Θεσσαλονίκης, υποψήφιο για την θέση του :

Λογιστή

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και καταχώρηση τιμολογίων εξόδων, αγορών & παγίων
  • Λογιστική παρακολούθηση τραπεζών - Συμφωνία Τραπεζών & Πιστωτικών καρτών
  • Παρακολούθηση και συμφωνία εισπρακτέων-πληρωτέων λογαριασμών
  • Έλεγχος ισοζυγίου, συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής, εμπορικών κυκλωμάτων
  • Συμμετοχή στον υπολογισμό ΦΠΑ και παρακρατούμενων και λοιπών φόρων
  • Διαχείριση κυκλώματος μισθοδοσίας και παρακολούθηση υποχρεώσεων ΕΡΓΑΝΗ, ΕΦΚΑ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1-3 έτη σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση εργατικής, φορολογικής νομοθεσίας και ΕΛΠ
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office Word, Excel, προγραμμάτων ERP και Internet
  • Άριστη προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Επαγγελματική ανάπτυξη και συνεχής εκπαίδευση.
  • Σύγχρονο και δομημένο περιβάλλον εργασίας.
  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων