Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2024

Υπεύθυνη / Υπεύθυνοος Πωλήσεων Ξενοδοχείων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Ο όμιλος ξενοδοχείων Greek Pride Hotels Group δραστηριοποιείται στην Χαλκιδική από το 2015 και έχει σήμερα στην ιδιοκτησία του 6 ξενοδοχεία. Διαθέτει συνολικά 170 δωμάτια, 5 μπαρ και 3 εστιατόρια.

Αναζητούμε: Υπεύθυνη / Υπεύθυνο Πωλήσεων Ξενοδοχείων (sales & reservations)

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση κρατήσεων, τιμών και προσφορών μέσω ξενοδοχειακών προγραμμάτων και on-line booking platforms (Booking.com, Expedia, Web Hotelier etc.).
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και διαχείριση της επικοινωνίας με ταξιδιωτικούς πράκτορες, wholesalers, τουριστικούς οργανισμούς και συνεργαζόμενα δίκτυα σχετικά με κρατήσεις μέσω τηλεφώνου, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ή κεντρικού συστήματος κρατήσεων.
  • Επικοινωνία με αιτήματα πελατών αναφορικά με κρατήσεις, ακυρώσεις και παροχή πληροφοριών σχετικά με το κατάλυμα και τις υπηρεσίες που προσφέρει.
  • Διαχείριση πληρωμών κατά την άφιξη/αναχώρηση των πελατών σε συνεργασία με το τμήμα λογιστηρίου.
  • Διαχείριση καθημερινού πλάνου κρατήσεων και διαθεσιμότητας.
  • Καθημερινή επικοινωνία με το τμήμα υποδοχής για σωστή πληροφόρηση αναφορικά με αφίξεις, αναχωρήσεις και ακυρώσεις
  • Τακτική και σωστή ενημέρωση αρχείου
  • Κάθε άλλη ενέργεια σχετική με το αντικείμενο της εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον μια (1) σεζόν σε ξενοδοχείο.
  • Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση υπολογιστών και προγραμμάτων MS Office.
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης.
  • Πολύ καλές γραπτές και προφορικές δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητα και προθυμία ανάληψης ευθυνών και λήψης αποφάσεων.
  • Ικανότητες επικοινωνίας
  • Υπευθυνότητα & Συνέπεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.

Παροχές

  • Δυνατότητα μακροχρόνιας απασχόλησης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση