Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Υπάλληλος Τηλεφωνικού Κέντρου Διαγνωστικών Κέντρων στο Χαλάνδρι

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η EUROMEDICA, ένας από τους μεγαλύτερους Ομίλους Υγείας στην Ελλάδα με υπηρεσίες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας περίθαλψης μέσω εκτενούς δικτύου σε όλη την Ελλάδα (Διαγνωστικά Κέντρα, Ιδιωτικές Κλινικές, Μονάδες Τεχνητού Νεφρού και Κέντρα Αποκατάστασης) ενδιαφέρεται να προσλάβει για την στελέχωση Διαγνωστικού της Κέντρου στο Χαλάνδρι:

Υπάλληλο Τηλεφωνικού Κέντρου Διαγνωστικών Κέντρων (κυλιόμενο ωράριο 07:00πμ-15:00μμ & 13:00μμ-21:00μμ)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου για την παροχή πληροφοριών και οδηγιών σχετικά με τη διεύθυνση της Μονάδας (ωράρια λειτουργίας, εύρος παρεχόμενων εξετάσεων κλπ)
  • Προγραμματισμός ραντεβού ασθενών (κατανόηση κατηγορίας εξετάσεων, έλεγχος διαθεσιμότητας, πληροφορίες σχετικά με τη διεξαγωγή και το κόστος της εξέτασης, αποστολή σχετικών πληροφοριών μέσω email, επιβεβαίωση ραντεβού κλπ)
  • Συντονισμός και συνεργασία με επιμέρους τμήματα (διαχείριση γραμμών και παραπομπή στα επιμέρους τμήματα)
  • Έλεγχος και διαχείριση αιτημάτων προγραμματισμού ραντεβού, μέσω των διαφόρων καναλιών (email, site κλπ)
  • Διατήρηση της ικανοποίησης των πελατών σε υψηλά επίπεδα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, Διοίκησης Μονάδων Υγείας, Οικονομικών ή συναφές
  • Επιθυμητή εμπειρία στον κλάδο της υγείας
  • Η προϋπηρεσία σε τηλεφωνικό κέντρο και σε θέση εξυπηρέτησης πελατών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Πολύ καλή επικοινωνία, υπευθυνότητα και προσαρμοστικότητα
  • Ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας
  • Απαραιτήτως δυνατότητα εργασίας σε πρωινές και απογευματινές βάρδιες (κυλιόμενο ωράριο εργασίας 07:00πμ-15:00μμ & 13:00μμ – 21:00μμ)

Παροχές

  • Πολύ καλό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αμοιβές αναλόγως εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.