Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Key Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Αυτή η θέση Key Account Manager για πωλήσεις Β2Β, αφορά εσάς που είστε προσανατολισμένοι στο αποτέλεσμα, έχετε υψηλή δέσμευση  στην επίτευξη των στόχων και έχετε ισχυρή θέληση να αναπτύξετε τις δεξιότητες σας  . Αν βλέπετε τον εαυτό σας σε όλα αυτά, θέλετε να εργαστείτε σε ένα φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον σε εταιρία που αναπτύσσετε ταχέως στον κλάδο της εμπορίας αλκοολούχων ποτών, και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Key Account Manager, τότε περιμένουμε την αίτηση σας!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Διεύρυνση του υπάρχοντος πελατολογίου και δημιουργία νέων εμπορικών συμφωνιών με νέους πελάτες στην περιοχή ευθύνης
  • Προετοιμασία & αποστολή των προσφορών σε πελάτες
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό της στρατηγικής πωλήσεων για τις περιοχές ευθύνης με δυνατότητα ανάλυσης της αγοράς
  • Άριστη γνώση του πελατολογίου του και διαχείριση αυτού
  • Άριστη γνώση του ανταγωνισμού στην περιοχή ευθύνης
  • Κατάθεση εμπορικών προτάσεων, στα πλαίσια της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρίας με κύριο στόχο την ανάπτυξη των πωλήσεων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων στον τομέα ευθύνης
  • Προετοιμασία τακτικών αναφορών προόδου και προβλέψεων πωλήσεων σε μηνιαία βάση.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσήλωση σε στόχους
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Ευγένεια, επαγγελματισμός
  • Προτεραιοποίηση Εργασιών, διαχείριση Χρόνου
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Πνεύμα συνεργασίας

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing
  • Εμπειρία σε πωλήσεις καταναλωτικών προϊόντων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, CRM, ERP
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Υψηλά Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Κάλυψη εξόδων κίνησης
  • Άριστο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός του οργανισμού

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.