Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/11/2021

Πτυχιούχος ΙΤ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Motoway ζητά να προσλάβει Πτυχιούχο ΙΤ για τα κεντρικά της γραφεία στη Θεσσαλονίκη, ο οποίος θα συμμετέχει στη διαχείριση και τη βελτίωση των πληροφοριακών συστημάτων της εταιρίας, καθώς και στην καθημερινή υποστήριξη των online συνεργατών.

Αρμοδιότητες:
• Υποστήριξη ERP – Entersoft
• Υποστήριξη WMS
• Διαχείριση και Συντήρηση των ιστοτόπων της εταιρίας
• Συντήρηση πρόσθετων λειτουργιών Web (Plugins, API’s κ.α.)
• Υποστήριξη χρηστών αναφορικά με τα συστήματα.
• Υποστήριξη συστημάτων (Pc’s, Printers, Servers, Office, ERP, WMS)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ Τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Άριστη γνώση σε Microsoft λειτουργικά συστήματα
• Άριστη γνώση λειτουργίας δικτύων TCP/IP
• Άριστη γνώση Web εφαρμογών (Cpanel, Plesk, Wordpress, Magento)

Επιθυμητά προσόντα:
• Εμπειρία άνω των 3 ετών στη χρήση και διαχείριση ERP και WMS (Entersoft, Mantis)
• Βασική γνώση συστημάτων βάσεων δεδομένων (MS SQL Server, MySQL)
• Βασική γνώση Web Development (HTML, PHP)

Προσωπικές Ικανότητες και Δεξιότητες:
• Προσανατολισμός, προσοχή και έμφαση στη λεπτομέρεια
• Ισχυρές ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και αναλυτικές δεξιότητες
• Αντίληψη επιχειρηματικών διαδικασιών
• Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

• Πλήρης απασχόληση (5ήμερο/8ωρο).
• Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.
• Φιλικό, σύγχρονο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον.