Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/08/2022

Project Manager @Yodiwo

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η qmetric HR Solutions επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της Yodiwo, τη θέση του Project Manager.

Η εταιρεία-πελάτης
Η Yodiwo είναι μία εταιρεία που παρέχει σύνθετες ψηφιακές λύσεις που στόχο έχουν την «έξυπνη», οικονομικά εφικτή και με πολλαπλάσια ανταποδοτικά οφέλη διαχείριση εγκαταστάσεων. Οι εγκαταστάσεις αυτές ποικίλλουν και μπορεί να περιλαμβάνουν κτίρια γραφείων, εμπορικά ή βιομηχανικά κτίρια, αλυσίδες καταστημάτων, ακόμα και ολόκληρες πόλεις.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής της η εταιρεία αναζητά έναν έμπειρο Project Manager ο οποίος θα αναλάβει την διαχείριση και τον συντονισμό του product development team.

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί θα έχει την δυνατότητα να εργάζεται είτε στα γραφεία της εταιρείας Αθήνα ή Πάτρα είτε εξ’ αποστάσεως με την υποχρέωση φυσικής παρουσίας όποτε απαιτείται (π.χ. team meeting).

Τα καθήκοντά του/της θα περιλαμβάνουν:

  • Συντονισμός των εμπλεκόμενων ομάδων στο project για την άψογη εκτέλεση του
  • Διαχείριση και συντονισμός του product development team για την on time παράδοση του προϊόντος
  • Ενεργή συμμετοχή στα team meetings για την καταγραφή των προδιαγραφών (specs) των προϊόντων
  • Διασφάλιση ότι όλα τα έργα παραδίδονται έγκαιρα στον σωστό χρόνο, εντός του προϋπολογισμού και σε συμφωνημένη ποιότητα.
  • Ανάλυση των ρίσκων για τον έγκαιρο υπολογισμό και διαχείριση τους κατά την διάρκεια του project
  • Δημιουργία, διατήρηση και έλεγχος του τυποποιημένου φακέλου των project
  • Συνεργασία με τα τμήματα των πωλήσεων και του marketing
  • Διασφάλιση της ποιότητας μέσω της τήρησης των διαδικασιών της εταιρείας
  • Λήψη και ανάλυση των λεπτομερειών του project και δημιουργία priority list βάσει αυτών

Απαραίτητα Προσόντα

Το προφίλ σας

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, ιδανικά στο τομέα της Πληροφορικής
  • Επιθυμητές μεταπτυχιακές σπουδές
  • 5 έτη προϋπηρεσίας στη διαχείριση έργων, κατά προτίμηση στην ανάπτυξη ICT προϊόντων
  • Πιστοποίηση PMI, Prince2 ή ισοδύναμο θα εκτιμηθεί
  • Ικανότητα τήρησης των deadlines
  • Ικανότητα διαχείρισης και συντονισμού ομάδας
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Δυνατότητα μετακινήσεων

Παροχές

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (40k-50k μεικτά ετησίως)
  • Bonus (έως 10% του μεικτού ετήσιου μισθού)
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • Δυνατότητα υβριδικού μοντέλου εργασίας
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
Ενδιαφέρεστε;

Εάν ναι, τότε μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας, τώρα

Η εταιρεία μας τηρεί αυστηρούς κανόνες εχεμύθειας και εμπιστευτικότητας και συμμορφώνεται πλήρως με τον ευρωπαϊκό κανονισμό για την προστασία των προσωπικών δεδομένων.