Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Διευθυντής/-ντρια Καταστήματος (Έδρα Βόλος)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαία εταιρία στον κλάδο προϊόντων προσωπικής φροντίδας και ομορφιάς, αναζητά άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Διευθυντής/ -ντρια Καταστήματος
(Έδρα Βόλος)

Περιγραφή Θέσης

  • Καθορισμός προσωπικών στόχων της ομάδας και ανάθεση αρμοδιοτήτων
  • Συμβολή στο επιχειρηματικό πλάνο και διαχείριση δεικτών του καταστήματος
  • Ανάλυση και δημιουργία action plan
  • Διαχείριση και επίβλεψη των αναγκών του καταστήματος
  • Εφαρμογή εταιρικών διαδικασιών και πολιτικών
  • Συντονισμός πωλήσεων και παροχής υπηρεσιών
  • Οργάνωση και επίβλεψη παραλαβών, απογραφών και διαδικασιών logistics
  • Καθοδήγηση ομάδας και υλοποίηση εκπαιδευτικού πλάνου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ
  • Αντίστοιχη προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών στο χώρο του Λιανεμπορίου
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πάθος για ανάπτυξη ομάδων και ατόμων
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστες σχέσεις συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης ομάδας
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Κατανόηση δεικτών και αποτελεσμάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν πολυεθνικό όμιλο
  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.