Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/4/2024

Υπάλληλος Υποδοχής / Front Office Agent / Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.
Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του:

Υπάλληλο Υποδοχής / Front Office Agent / Receptionist

Περιοχή: Κρήτη
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/ΠλήρηςRef: HO/ REC

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών με βάση τα πρότυπα και την κουλτούρα φιλοξενίας του Ομίλου
  • Διαχείριση πλάνου αφίξεων, αναχωρήσεων
  • Διαχείριση θεμάτων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση/δίπλωμα/ Πτυχίο/ Σπουδές θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε 5* ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γνώση Γερμανικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Word, Excel)
  • Γνώση προγράμματος PROTEL ή αντίστοιχου

Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες (γραπτά και προφορικά)
  • Προσαρμοστικότητά και ανθεκτικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων (multitasking) και ιεράρχισης προτεραιοτήτων
  • Εργατικότητα, πρωτοβουλία, ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή (με συγκατοίκηση)
  • Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!
Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, ακολουθώντας το link "Αποστολή Βιογραφικού"
Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακά-τω link :