Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2021

Υπεύθυνος Προγραμματισμού Δρομολογίων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εάν σας ενδιαφέρει να εργαστείτε ως Υπεύθυνος Προγραμματισμού Δρομολογίων, σε εταιρία διεθνών μεταφορών και logistics, και στόχος σας είναι να ενταχθείτε σε ένα συνεργατικό και σύγχρονο περιβάλλον όπου θα μπορείτε να εξελιχθείτε επαγγελματικά και προσωπικά, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες:
  • Προγραμματισμός των δρομολογίων των φορτίων
  • Ολοκλήρωση των δρομολογίων στο σύστημα ERP
  • Εξυπηρέτηση πελατών και διαχείριση αιτημάτων/παραπόνων
  • Τιμολόγηση πελατών και προμηθευτών
  • Διαχείριση Προβλημάτων μεταφοράς
  • Reporting προς τη Διοίκηση
  • Στατιστικές Αναλύσεις Δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Logistics ή ΙΕΚ ή Λύκειο
  • Πολύ καλή γνώση Excel και συστημάτων ERP
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία (τουλάχιστον 1 έτος) σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα ανάλυσης - επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Εστίαση στα αποτελέσματα και καλή οργάνωση/διαχείριση του χρόνου

Παροχές

  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Δυνατότητα εργασίας από απόσταση (remotely)
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο, σύγχρονο και ομαδικό περιβάλλον εργασίας