Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Credit Controller

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία ΜΙΝΩΑΣ ΑΕΕ, εκδοτική εταιρεία με ηγετική θέση στον κλάδο, ζητά να προσλάβει Credit Controller.

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες έλεγχος και συμφωνία υπολοίπου, διαπραγμάτευση και πληρωμή
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Επικοινωνία με την ομάδα πωλήσεων και ενημέρωση για τη μη τήρηση των όρων πίστωσης των πελατών
  • Έλεγχος φερεγγυότητας και πιστοληπτικής ικανότητας πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ – ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης / λογιστικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε παρόμοια θέση διαχείρισης απαιτήσεων ή τηλεφωνικών παραγγελιών για Β2Β πελάτες
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Άριστη γνώση Microsoft Office ( Εxcel, Word, PowerPoint)
  • Η καλή γνώση ERP ENTERSOFT & CRM συστημάτων θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Σύγχρονο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και παρέχουν ευκαιρίες εξέλιξης στο πλαίσιο της εταιρίας