Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
4/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Hondos Center, με έδρα τον Πειραιά επιθυμεί να προσλάβει βοηθό λογιστή, με εμπειρία στη χρήση του λογισμικού προγράμματος Entersoft.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση τιμολογίων & έλεγχος συνολικών εισπράξεων και πληρωμών
  • Οικονομικές αναφορές
  • Έλεγχος αντικαταβολών, τραπεζικών συναλλαγών, πιστωτικών καρτών
  • Διαχείριση και έλεγχο παραγγελιών
  • Τιμολόγηση παραγγελιών
  • Καταχώρηση δαπανών και παγίων
  • Έλεγχος καταχωρήσεων αγορών
  • Συμφωνίες ισοζυγίων και καρτελών αποθήκης και λογαριασμών
  • Συμφωνία και έλεγχος αποθέματος
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι Λογιστικής ή σχετικής οικονομικής κατεύθυνσης
  • Διαχείριση χρηματοπιστωτικού ελέγχου
  • Άρτια γνώση MS Office και ιδιαίτερα MS Excel
  • Θετική συμπεριφορά και ομαδικότητα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Επιθυμητά Προσόντα

  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Εμπειρία ως βοηθός λογιστή ή αντίστοιχης θέσης τουλάχιστον για 2 χρόνια

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.