Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Βοηθός Χημικού Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει Βοηθό Χημικού Ποιοτικού Ελέγχου για τη στελέχωση του τμήματος παραγωγής.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι μέλος του τμήματος παραγωγής με κύριες αρμοδιότητες:
  • Εκτέλεση δειγμάτων αναπτύξεων καλλυντικών
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση αναπτύξεων
  • Ποιοτικός έλεγχος τμημάτων παραγωγής και συσκευασίας
  • Διατήρηση συστήματος ISO 22716:2007

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Χημικού ή παρεμφερή
  • Εμπειρία στο κλάδο βιομηχανίας καλλυντικών προϊόντων θα εκτιμηθεί
  • Γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, όρεξη για εξέλιξη και ικανότητα εργασίας σε περιβάλλον όπου απαιτείται σχολαστική τήρηση διαδικασιών και κανόνων υγιεινής και ασφάλειας

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.