Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Λογιστής / Λογίστρια Α' τάξης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Όμιλος επιχειρήσεων στον Ρέντη αναζητεί υπάλληλο για την θέση του λογιστή για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή Θέσης:
  • Καταχώρηση και έλεγχος καταχωρήσεων τιμολογίων και λοιπών λογιστικών συναλλαγών & κυκλώματος My Data
  • Σύνταξη, διαχείριση και δημοσίευση οικονομικών καταστάσεων
  • Διαχείριση Φορολογικών Υποχρεώσεων Φυσικών και Νομικών Προσώπων (Απλογραφικά και Διπλογραφικά)
  • Διαχείριση Μισθοδοσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής, Χρηματοοικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες γνώσεις MS Office (Excel)
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος Α’ Τάξης θα θεωρηθεί προσόν
  • Γνώση προγραμμάτων Epsilon Net θα θεωρηθεί επίσης προσόν

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.