Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/7/2021

Βοηθός Αγορών Νωπών Α υλών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Κονσερβοποιία Βορείου Αιγαίου μια από τις πιο μοντέρνες και προηγμένες βιομηχανίες επεξεργασίας ψαρικών στην Ευρωπαϊκή Ένωση αναζητά Βοηθό Αγορών Νωπών Α υλών με έδρα την Μηχανιώνα.

Περιγραφή θέσης:

  • Έρευνα αγοράς, αναζήτηση προμηθευτών και σύναψη νέων συνεργασιών
  • Λεπτομερής έλεγχος παραστατικών, τιμολογίων και εμπορευμάτων
  • Διαπραγμάτευση προς προμηθευτές
  • Παρακολούθηση του χρόνου παράδοσης από προμηθευτές
  • Τήρηση έντυπου και ηλεκτρονικού αρχείου αλληλογραφίας με προμηθευτές και διαχείριση αρχείου συμφωνητικών/πιστοποιητικών σύμφωνα με τα εκάστοτε πρότυπα ποιότητας που εφαρμόζει η εταιρεία
  • Έγγραφη ενημέρωση προμηθευτών και συνεργατών για τις προδιαγραφές και απαιτήσεις της εταιρείας
  • Διευθέτηση επιστροφών σε περιπτώσεις μη συμμόρφωσης των προμηθευτών με τα συμφωνηθέντα
  • Διαχείριση νέων πιστοποιητικών Αλιείας I.U.U και MSC και ενημέρωση όλων των προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ επιθυμητού υποψηφίου:
  • Πτυχίο τεχνολόγου τροφίμων / Γεωπονικού πανεπιστημίου Τμήματος Επιστήμης Τροφίμων
  • Καλές γνώσεις χειρισμού Η/Υ
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δυναμική προσωπικότητα, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Δυνατότητα ταξιδιών σε Ελλάδα και Εξωτερικό
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη αποτελέσματος

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Ατομική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Έξοδα μετακίνησης