Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/4/2024

Αποθηκάριος - Picker

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Elval αποτελεί τον τομέα έλασης αλουμινίου της ElvalHalcor Α.Ε. και είναι μια από τις κορυφαίες βιομηχανίες προιόντων έλασης αλουμινίου, σε παγκόσμιο επίπεδο και η μοναδική στην Ελλάδα. Η Elval αναζητά στις εγκαταστάσεις στα Οινόφυτα:

Βασικές αρμοδιότητες
  • Φροντίζει την παραλαβή υλικών άμεσης ανάλωσης και ανταλλακτικών, καθώς και τη σωστή τακτοποίηση των υλικών στις αντίστοιχες θέσεις αποθήκευσης.
  • Φροντίζει για τον ποιοτικό έλεγχο των υλικών προς παραλαβή και διαστασιολόγησης τους.
  • Προετοιμάζει τις παραγγελίες για παράδοση ή παραλαβή σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα (φόρτωση, συσκευασία, περιτύλιγμα, ετικέτα, αποστολή).
  • Έχει την εποπτεία του ενεργού αποθέματος της αποθήκης και αναφέρει τυχόν αποκλίσεις.
  • Συμμετοχή σε ετήσιες και περιοδικές απογραφές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίων
  • Απόφοιτος Λυκείου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση υπολογιστών επιθυμητή
  • Γνώση Αγγλικών
  • Γνώση λειτουργικού Sap θα εκτιμηθεί θετικά
  • Γνώση χειρισμού περονοφόρου μηχανήματος θα εκτιμηθεί θετικά
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα

Παροχές

Προσφέρονται
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δωρεάν μετακίνηση από και προς τις εγκαταστάσεις
  • Διατακτικές Κάρτες για Super Market
  • Καθημερινό ελαφρύ γεύμα
  • Bonus Παραγωγής
  • Ιατροφαρμακευτική ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.