Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/04/2024

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η mediabox είναι ένα σύγχρονο web agency με γραφεία στη Θεσσαλονίκη. Δεσμευόμαστε να διευρύνουμε τα όρια της τεχνολογίας για να παρέχουμε λύσεις αιχμής στους πελάτες μας. Aναζητούμε έναν ταλαντούχο και έμπειρο προγραμματιστή Wordpress για να μας ακολουθήσει στην αποστολή μας.

Ανασκόπηση θέσης:

Αναζητούμε έναν ικανό Wordpress Developer που όχι μόνο διαπρέπει στην ανάπτυξη και συντήρηση ιστοσελίδων Wordpress, αλλά διαθέτει επίσης εμπειρία στη δημιουργία λογισμικού και εφαρμογών ιστού. Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει ισχυρή κατανόηση των αρχών ανάπτυξης ιστοσελίδων και πάθος για τη δημιουργία απρόσκοπτων ψηφιακών εμπειριών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως προγραμματιστής Wordpress με ισχυρό χαρτοφυλάκιο έργων Wordpress.
  • Γνώση HTML, CSS, JavaScript, PHP και MySQL.
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη θεμάτων και πρόσθετων προγραμμάτων Wordpress.
  • Εξοικείωση με τις αρχές του responsive design και των σύγχρονων μεθόδων UI/UX
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας και επίλυσης προβλημάτων.
  • Η εμπειρία στη δημιουργία λογισμικού και εφαρμογών ιστού είναι πλεονέκτημα.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, προσαρμογή και συντήρηση ιστότοπων Wordpress για πελάτες, εξασφαλίζοντας υψηλή απόδοση, ασφάλεια και επεκτασιμότητα.
  • Συνεργασία με τις ομάδες σχεδιασμού και περιεχομένου για την υλοποίηση λειτουργιών και βελτιώσεων του ιστότοπου.
  • Βελτιστοποίηση των ιστότοπων για ταχύτητα, SEO και εμπειρία χρήστη.
  • Αντιμετώπιση και επίλυση τεχνικών ζητημάτων που σχετίζονται με το Wordpress και την ανάπτυξη ιστοσελίδων
  • Να ενημερώνεστε για τις τελευταίες τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στην ανάπτυξη ιστοσελίδων και το Wordpress.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός ανάλογα με την εμπειρία.
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας και επιλογές απομακρυσμένης εργασίας.
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και εξέλιξη.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.