Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/04/2024

Τοπογράφος ή Πολιτικός Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης: Μηχανικός με Εξειδίκευση σε Υδραυλικά Έργα

Μελετητική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά εξειδικευμένο Υδραυλικό Μηχανικό με προηγούμενη εμπειρία στη σύνταξη μελετών ύδρευσης, αποχέτευσης, μελετών οριοθέτησης ρεμάτων και υδρολογικών μελετών. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει επίσης να διαθέτει εμπειρία και γνώση στη σύνταξη επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων.

Υποχρεώσεις:

  • Σύνταξη μελετών ύδρευσης και αποχέτευσης για διάφορα είδη έργων
  • Εκπόνηση μελετών οριοθέτησης ρεμάτων και υδρολογικών μελετών
  • Συνεργασία με άλλα μέλη της ομάδας για την ανάπτυξη ολοκληρωμένων λύσεων
  • Σύνταξη επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ή Τοπογράφου Μηχανικού
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στις μελέτες Υδραυλικών Έργων, με τουλάχιστον [2] χρόνια σε παρόμοια θέση
  • Εξοικείωση με τα αντίστοιχα λογισμικά και εργαλεία
  • Δυνατότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικής επαφής
  • Δυνατότητα να εργάζεται αυτοματοποιημένα και συνεργατικά
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ρόλους διαχείρισης έργων ή ηγεσίας αποτελεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστική αμοιβή ανάλογη με την εμπειρία του κάθε υποψήφιου
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και προαγωγής
  • Δυναμικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας με έμφαση στην καινοτομία και την ανάπτυξη