Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/7/2020

Τεχνικός Η/Υ & Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εταιρεία πληροφορικής αναζητά Τεχνικό Η/Υ & Δικτύων στο κατάστημα εξυπηρέτησής της στην Ευκαρπία Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των υποδομών της πελατειακής βάσης (δικτύων, servers, τερματικών, περιφερειακών)
  • Παρακολούθηση τεχνολογικών εξελίξεων, προτάσεις στη διοίκηση για την βελτίωση των συστημάτων και των υποδομών και την μείωση του κόστους
  • Τηλεφωνική, εξ αποστάσεως και on-site εξυπηρέτηση πελατών για παροχή εξατομικευμένων συμβουλών και λύσεων
  • Διαχείριση όλων των εργασιών συντήρησης και επισκευών, παροχή τεχνικής υποστήριξης και ανάπτυξη των στρατηγικών βελτίωσης της απόδοσης
  • Συντονισμός και εποπτεία της τεχνικής ομάδας, ανάθεση καθηκόντων και αξιολόγηση της απόδοσης της ομάδας
  • Ευθύνη σχετικά με την διαθεσιμότητα των απαραίτητων πόρων εξοπλισμού
  • Επίβλεψη της λειτουργίας της αποθήκης και διαθεσιμότητας ανταλλακτικών
  • Αξιολόγηση των επιδόσεων των μελών της ομάδας και προσδιορισμός των σημείων προς βελτίωση
  • Διερεύνηση και αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση λύσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων Microsoft Windows και εξειδικευμένη χρήση Microsoft Server 2012 R2/2016/2019
  • Γνώση διαχείρισης , Office 365
  • Καλή γνώση βασικών αρχών δικτύωσης Η/Υ (τοπολογία, καλωδίωση, δρομολόγηση)
  • Καλή γνώση συναρμολόγησης, συντήρησης και ικανότητα διάγνωσης βλαβών υλικού Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης μηχανής ή αυτοκινήτου
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου, συνέπεια και υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Ιδανικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής επαγγελματική κατάρτιση