Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Τεχνικός οπτικών ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ζητείται προσωπικό για τις θέσεις, του Τεχνικού Οπτικών Ινών καθώς και Τεχνικό Καναλοποίησης στο κατασκευαστικό τμήμα γραμμής καλωδίων (οπτικές ίνες), από τεχνική εταιρεία στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης και εκτός Θεσσαλονίκης.

Τεχνικός πεδίου Οπτικών Ινών (4 θέσεις)

Αρμοδιότητες:
  • Εσωτερικές κτιριακές εγκαταστάσεις υποδομών σε συνδρομητές FTTH (εγκατάσταση, κατασκευή, παράδοση υπηρεσιών)
  • Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής
  • Τοποθέτηση και όδευση καναλιών επί του κτηρίου και ρίψη καλωδίων οπτικών ινών
  • Κόλληση οπτικών ινών
  • Μετρήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία
  • Χειρισμός εργαλείων(π.χ. βιδολόγος-κρουστικό τρυπάνι)
  • Απαραίτητο Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Διάθεση για εργασία
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες
  • Αξιοπιστία, δέσμευση & ομαδική εργασία
  • Προηγούμενη εμπειρία θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Μόνιμη εργασιακή σχέση με αντίστοιχη ασφαλιστική κάλυψη
  • Εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης