Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Μάγειρας Γ'

Εστίαση

Πόλη ΚΟΥΚΑΚΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αναζητούμε Μάγειρα Γ' για πρωινή εργασία στο καφέ στο Μουσείο Μοντέρνας & Σύγχρονης Τέχνης (ΕΜΣΤ) στην περιοχή του Φιξ στο Κουκάκι.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Τήρηση της λίστας προετοιμασίας που δημιουργεί ο σεφ και ο σού σεφ για τον προγραμματισμό των καθηκόντων
  • Επισήμανση και αποθήκευση όλων των υλικών σε ράφια σύμφωνα με τις αρχές του FIFO
  • Προετοιμασία των υλικών μαγειρικής και ανάληψη βασικών καθηκόντων μαγειρικής
  • Παρασκευή απλών πιάτων, όπως σαλάτες, ορεκτικά, σάντουιτς κ.λπ
  • Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων
  • Αποθήκευση τροφίμων με βάση τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση των κανόνων υγείας και ασφάλειας σε μια κουζίνα
  • Επιδεξιότητα και ικανότητα χειρισμού εργαλείων κοπής και σκευών κουζίνας
  • Ομαδικό πνεύμα και καλές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Υπομονή και ικανότητα διατήρησης θετικής στάσης σε συνθήκες πίεσης
  • Ιδανικά απόφοιτοι σχολών μαγειρικής τέχνης
  • Γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστες συνθήκες σε ευχάριστο & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.