Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/5/2024

Βοηθός Οδοντιάτρου

Υγεία

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ζητείται Βοηθός Οδοντιάτρου για πλήρη απασχόληση σε οδοντιατρείο στο Χαλάνδρι (πλησίον μετρό).

Αρμοδιότητες:

  • Απολύμανση - αποστείρωση
  • Προετοιμασία του ιατρείου και βοήθεια του οδοντιάτρου κατά την κλινική πράξη
  • Παροχή εργαλείων και υλικών στον οδοντίατρο
  • Χρήση οδοντιατρικών μηχανημάτων
  • Συντήρηση και καθαριότητα οδοντιατρικού εξοπλισμού και ιατρείου
  • Απογραφή - παραγγελίες υλικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία ως βοηθός οδοντιάτρου ή σε νοσηλευτική θέση προτιμάται
  • Βασικές γνώσεις χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή και αγγλικών
  • Ικανότητα ιεράρχησης και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών με ταχύτητα και με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Όρεξη για ανθρώπινη φροντίδα
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες

Παροχές

  • Πλήρης εκπαίδευση
  • Εργασία σε ευχάριστο περιβάλλον
  • Τακτική αλληλεπίδραση με ασθενείς, οδοντιάτρους και άλλα μέλη του προσωπικού
  • Σταθερό ωράριο σε πενθήμερη βάση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.