Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Guest Relations Officer - LIFESTYLE BEACH 4* (ΑΜΜΟΥΔΑΡΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΜΜΟΥΔΑΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Η δυναμική Paralos Hospitality
η οποία δραστηριοποιείται στην Κρήτη και την Κω
ζητά να καλύψει για το ξενοδοχείο LIFESTYLE BEACH 4* Αμμουδάρα, Ηρακλείου
τη θέση
Guest Relations Officer – (Ref: GRO_HER)

Αρμοδιότητες:
• Καλωσορίζετε τους επισκέπτες κατά την άφιξή τους με μια ζεστή και φιλική συμπεριφορά, παρέχοντας εξατομικευμένη βοήθεια και διασφαλίζοντας μια ομαλή διαδικασία check-in.
• Λειτουργείτε ως σύνδεσμος μεταξύ των επισκεπτών και της διεύθυνσης του ξενοδοχείου, αντιμετωπίζοντας άμεσα και επαγγελματικά ερωτήματα, ανησυχίες και ειδικά αιτήματα.
• Προβλέπετε τις ανάγκες και τις προτιμήσεις των επισκεπτών, προσφέροντας εξατομικευμένες συστάσεις και βοήθεια για να βελτιώσετε τη διαμονή τους.
• Συντονίζετε ειδικές ρυθμίσεις για τους επισκέπτες, όπως οργάνωση μεταφοράς, κρατήσεις στα a la carte εστιατόρια και οργάνωση ειδικών εκδηλώσεων ή εορτασμών.
• Χειρίζεστε τα παράπονα των επισκεπτών και επιλύετε τα ζητήματα αποτελεσματικά, επιδεικνύοντας ενσυναίσθηση και δέσμευση για την ικανοποίηση των επισκεπτών.
• Πραγματοποιείτε τακτική παρακολούθηση των επισκεπτών για να βεβαιωθείτε ότι οι ανάγκες τους ικανοποιούνται και οι προσδοκίες ξεπερνιούνται καθ' όλη τη διάρκεια της διαμονής τους.
• Φροντίζετε να έχετε ενδελεχή γνώση των εγκαταστάσεων, των υπηρεσιών και των τοπικών αξιοθέατων του ξενοδοχείου για να παρέχετε ακριβείς πληροφορίες και συστάσεις στους επισκέπτες.
• Βοηθάτε τους VIP επισκέπτες και τους επαναλαμβανόμενους επισκέπτες, παρέχοντας εξατομικευμένες υπηρεσίες και ανέσεις για να βελτιώσετε την εμπειρία τους.
• Συνεργαστείτε με άλλα ξενοδοχειακά τμήματα, όπως η υποδοχή, η υπηρεσία καθαριότητας και τα τμήματα του service/bar, για να εξασφαλίσετε την απρόσκοπτη εξυπηρέτηση των επισκεπτών.
• Παρακολουθείτε τα σχόλια και τις κριτικές των επισκεπτών και των SoMe, εντοπίζοντας τάσεις και ευκαιρίες για βελτίωση, αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες για την ενίσχυση της ικανοποίησης των επισκεπτών.

Απαραίτητα Προσόντα :
• Προτιμάται η προηγούμενη εμπειρία σε σχέσεις με τους πελάτες, εξυπηρέτηση πελατών ή παρόμοιος ρόλος στον κλάδο της φιλοξενίας.
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες, με ικανότητα επαγγελματικής αλληλεπίδρασης με καλεσμένους και συναδέλφους.
• Ισχυρές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων, με ικανότητα αποτελεσματικής επίλυσης ζητημάτων και διατήρησης ψυχραιμίας υπό πίεση.
• Προσοχή στη λεπτομέρεια και δυνατότητα πολλαπλών εργασιών σε περιβάλλον με γρήγορους και απαιτητικούς ρυθμούς.
• Ευελιξία για εργασία σε διάφορες βάρδιες, συμπεριλαμβανομένων απογευματινών, Σαββατοκύριακων και αργιών.
• Επιθυμητή η γνώση συστημάτων διαχείρισης ξενοδοχείων (π.χ. Alexandros) και εφαρμογών Microsoft Office.
• Άριστη γνώση Αγγλικών

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η Paralos Hospitality προσφέρει:
• Πλήρη απασχόληση, σε εποχιακή βάση
• Συνεχή εκπαίδευση
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας & ανάπτυξη στελεχών
• Προοπτικές εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης εντός ενός μεγάλου ομίλου
• Στολή, Διατροφή

Παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με μια φωτογραφία δηλώνοντας το κωδικό της θέσης.
Site: www.paraloshospitality.com

* Τα στοιχεία των αιτήσεων θα παραμείνουν εμπιστευτικά.
* Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τις/τους υποψήφιες/ους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.