Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Στέλεχος πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εμπορική εταιρεία ΜΥ ROOTS που δραστηριοποιείται στο χώρο των ξενοδοχείων, φαρμακείων, εστίασης & λιανικής, στα πλαίσια της ανάπτυξης ζητά να προσλάβει έμπειρο στέλεχος Πωλήσεων

Αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος διαχείρισης και ανάπτυξης πελατολογίου χονδρικής και λιανική
  • Προγραμματισμός και πραγματοποίηση εξωτερικών δειγματισμών σε πελάτες
  • Εξεύρεση νέων πελατών
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων της εταιρείας
  • Σύνταξη Report και ανάλυση πωλήσεων
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρίας
  • Αποστολή προσφορών και διαχείριση παραγγελιών
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με πελάτες όσο και συνεργάτες, χτίζοντας βάσεις αμοιβαίας εμπιστοσύνης και διαχρονικής συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ
  • 5ετης προϋπηρεσία σε πωλήσεις στον ξενοδοχειακό κλάδο ή φαρμακείο
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Office, CRM, Excel Power point)
  • Οργάνωση και προγραμματισμός
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Άπταιστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών & bonus
  • Συνεχή εκπαίδευση
Κωδικός αγγελίας: SALES

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.