Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

Website & eshop administrator

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ο Website & eshop administrator είναι υπεύθυνος για τη διατήρηση του σχεδιασμού των ιστοσελίδων & του eshop και τη διαχείριση του περιεχομένου τους, έτσι ώστε να διασφαλίσει ότι οι ιστότοποι είναι λειτουργικοί και ενημερωμένοι.

Καθήκοντα:
  • Διαχείριση περιεχομένου ιστοσελίδων & e-shop.
  • Αλλαγή/Ενημέρωση τιμών
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Δημιουργία άρθρων και landing pages
  • Ανέβασμα/αφαίρεση banners
  • Αλλαγές/διορθώσεις
  • Διαχείριση eshop παραγγελιών και πληρωμών
  • Επικοινωνία με πελάτες για τις παραγγελίες αλλά και για πληροφορίες γενικές για τα προϊόντα & τις διαδικασίες
  • Απάντηση σε ηλεκτρονικές ερωτήσεις σχετικά με τα προϊόντα
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  • Διασφάλιση της λειτουργικότητας των ιστοσελίδων και διερεύνηση τεχνικών προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου. Η γνώση σε Joomla CMS θα θεωρηθεί προσόν
  • Καλή γνώση MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικών