Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Εργοδηγός Εξόρυξης

Κατηγορία: Μηχανικοί - Τεχνικοί - Επιστήμες
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΚΑΒΑΛΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλη εταιρία στο χώρο της, αναζητά Εργοδηγό Εξόρυξης για την πόλη της Καβάλας.

Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Οργάνωση του λατομείου ( ανάθεση εργασιών σε προσωπικό και υπεργολάβους)
  • Επίβλεψη καθημερινής λειτουργιάς
  • Εφαρμογή σχεδίου εκμετάλλευσης
  • Εφαρμογή μέτρων ασφάλειας
  • Συντονισμός με εμπορικό τμήμα για την διεκπεραίωσή των καθημερινών παραγγελιών
  • Συντονισμός με τμήμα συντήρησης για την διεκπεραίωσή των απαραίτητων συντηρήσεων
  • Παρακολούθηση της ημερήσιας αναφοράς ποιότητας από το τμήμα εργαστηριακού ελέγχου και αντίστοιχη προσαρμογή της ημερήσιας εκμετάλλευσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (έστω και μικρή)
  • Απόφοιτος Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (θετικής κατεύθυνσης)
  • Βασικές γνώσεις Γεωλογίας ή Μεταλλειολογίας
  • Γνώση των διαδικασιών της εξόρυξης
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού μηχανημάτων έργου
  • Γνώση των ροών των εργασιών και των διαδικασιών προγραμματισμού
  • Ικανότητα εφαρμογής συστημάτων παρακολούθησης της παραγωγής
  • Ικανότητα εφαρμογής συστημάτων αξιολόγησης της απόδοσης
  • Ικανότητα εφαρμογής κανόνων υγιεινής και ασφάλειας των εργαζομένων
  • Δεξιότητα στη διοίκηση έργων
  • Δεξιότητα στη διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού
  • Ψηφιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητα στην επίλυση προβλημάτων
  • Δεξιότητα εργασίας σε ομάδα
  • Δεξιότητες στη διαχείριση αλλαγών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον με συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης