Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/2/2018

Τεχνικός τηλεπικοινωνιών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ζητείται Τεχνικός οπτικών ινών για τα έργα Fiber to the home-Buisness στη Γερμανία.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Η υλοποίηση του έργου Fiber-to-Home και η υλοποίηση του έργου Fiber-to-the-Business στη Γερμανία
  • Εγκατάσταση δικτύου οπτικών ινών, ενεργοποίηση , συντήρηση και αντιμετώπιση προβλημάτων, σε διάφορα περιβάλλοντα από μικρά σπίτια έως μεγάλες επιχειρήσεις
  • Δημόσια έργα μικρής κλίμακας (εισαγωγή ινών σε κτίρια, διάνοιξη οπών)
  • Διαχείριση προμηθειών και αποθηκών (υλικά, μηχανές, εξοπλισμός κ.λπ.)
  • Διασφάλιση ότι τα έργα εκτελούνται εγκαίρως και με συγκεκριμένη ποιότητα, σύμφωνα με τις προδιαγραφές
  • Παράδοση τεχνικών αρχείων και άλλου τεχνικού φακέλου αναφοράς , όπως απαιτείται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων - ηλεκτρονικός
  • Η εμπειρία τεχνικών εγκατάστασης οπτικών ινών (πλέξη ινών, συγκόλληση ινών) είναι προτιμητέα
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγων / Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Τεχνικό / ΤΕΙ) ή ισοδύναμο
  • Δυνατότητα μάθησης νέων τεχνικών γνώσεων και εργασίας σε περιβάλλον υψηλής πίεσης
  • Η κατανόηση των δικτύων και κάθε άλλης προηγούμενης εμπειρίας θα θεωρειθεί ως συν
  • Πολύ καλή χρήση του Microsoft Office Suite
  • Δυνατότητα ταξιδιού σε μεγάλο χρονικό διάστημα στα διάφορα έργα μας στη Γερμανία
  • Προτιμώμενη γερμανική και αγγλική γλώσσα

Παροχές

Πληρωμένη διαμονή - διατροφή και ένα ανταγωνιστικό σύστημα μισθών, με μεγάλα οφέλη καθώς και η ευκαιρία να εργαστούν σε έργα τεχνολογικής αιχμής