Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/04/2024

Μάγειρας - Chef

Εστίαση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Το Nastro - Cicchetti Bar στην Αθήνα αναζητεί Μάγειρα - Chef για να ενταχθεί στην ομάδα για τον σχεδιασμό και ετοιμασία των γαστρονομικών γεύσεων που θα πλαισιώνουν τα aperitif τα οποία θα σερβίρονται.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Μελέτη και την κοστολόγηση συνταγών
  • Διαμόρφωση των εποχικών μενού και παρασκευή εδεσμάτων υψηλής γαστρονομικής ποιότητας
  • Συντονισμός των εργασιών στο προσωπικό της κουζίνας
  • Οργάνωση κουζίνας
  • Ανάθεση εργασιών στο προσωπικό της κουζίνας και επίβλεψη
  • Πειραματισμός & τροποποίηση των συνταγών, ώστε να αναδεικνύεται η πρώτη ύλη και να ακολουθούνται η εποχικότητα και το “zero waste”
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων τροφίμων και πραγματοποίηση παραγγελιών
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με όλους τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας εντός του χώρου της κουζίνας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3ετής εργασιακή εμπειρία ως Σεφ σε αντίστοιχου επιπέδου επιχείρηση
  • Γνώση σε παρασκευές vegetarian και vegan επιθυμητή
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και διαχείρισης χρόνου
  • Γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός & πλήρης ασφάλιση
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.