Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2022

Γεωπόνος- Orchard Manager

Αγροτικά

Πόλη ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ | ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία FRUIT PROJECT, με έδρα το Χρυσοχώρι Καβάλας, ζητά να προσλάβει γεωπόνο με θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Στις αρμοδιότητες του συμπεριλαμβάνονται:

  • Καλλιεργητική Φροντίδα, Ανάπτυξη και Εποπτεία οπωρώνων ακτινιδιάς
  • Διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού
  • Διαχείριση σκευασμάτων Θρέψης και Λίπανσης
  • Διαχείριση αποθεμάτων γεωργικών φαρμάκων
  • Ανάπτυξη & Μελέτη νέων ποικιλιών ακτινιδιάς
  • Σχεδιασμός Κατασκευαστικού συστήματος υποστύλωσης ακτινιδιάς

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητες Γνώσεις:

  • Πτυχιούχος Γεωπονίας ή Τεχνολόγος Γεωπόνος (κατεύθυνσης Φυτικής Παραγωγής)
  • Πολύ Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας - Θα θεωρηθεί πλεονέκτημα η γνώση της ιταλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης - Θα θεωρηθεί πλεονέκτημα η κατοχή διπλώματος γεωργικών ελκυστήρων
  • Ευχέρεια χρήσης Η/Υ

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες, αντίληψη και κριτική σκέψη, διπλωματία, ομαδικότητα
  • Οργανωτικότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια, ορισμός προτεραιοτήτων και προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Επαγγελματισμός και συνέπεια
  • Καλή φυσική κατάσταση
  • Προαιρετική γνώση καλλιέργειας ακτινιδίων

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Κατοχή εταιρικού αυτοκινήτου
  • Η/Υ
  • Εργασία στη φύση - Αντιμέτωπος με καιρικές συνθήκες