Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/2/2023

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ζητείται Μηχανικός Πωλήσεων από εταιρεία με έδρα στον Άγιο Στέφανο Αττικής.

Περιγραφή Θέσης:

  • Επικοινωνία με προμηθευτές σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Προσέλκυση νέων πελατών και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Αποτελεσματικό follow up σε πελάτες και υποψήφιους πελάτες

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος / Απόφοιτη ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσία σε πωλήσεις και τεχνική υποστήριξη μηχανολογικών προϊόντων, ιδανικά στον κλάδο που δραστηριοποιείται η εταιρεία
  • Άριστη χρήση Αγγλικής γλώσσας και εφαρμογών MS - Office
  • Επιθυμητή η γνώση Google Ads και εργαλείων Digital Marketing
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές, διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και προσανατολισμός προς την επίτευξη στόχων
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ
  • Θα εκτιμηθεί επιπλέον η γνώση χειρισμού AutoCAD.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Αορίστου χρόνου σύμβαση