Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Υπάλληλος Γραμματειακής Υποστήριξης Πωλήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ECO//SUN ΕΠΕ (www.ecosun.gr), ζητά να προσλάβει Υπαλλήλους γραφείου για την στελέχωση της γραμματείας πωλήσεων στα γραφεία της στην Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Ευθύνη για το τηλεφωνικό κέντρο (εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, καταγραφή και προώθηση στον αρμόδιο υπάλληλο)
  • Διαχείριση αλληλογραφίας και αρχειοθέτηση
  • Παρακολούθηση εκκρεμοτήτων
  • Υποδοχή πελατών στην reception
  • Παρακολούθηση της σωστής λειτουργίας του εξοπλισμού του γραφείου (PC, εκτυπωτές κλπ)
  • Αναπλήρωση προμηθειών, καταγραφή και προμήθεια αναλώσιμων
  • Αρχειοθέτηση
  • Προθυμία και υπευθυνότητα στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Συνδετικός κρίκος για την εύρυθμη λειτουργία όλων των τμημάτων
  • Δυναμισμός και ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ Κολεγίου / ΙΕΚ
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (microsoft office)
  • Εξοικείωση με τη διαχείριση λογιστικών εργασιών

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Προθυμία για εκμάθηση κι εργασία
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και έμφαση στις λεπτομέρειες
  • Συνέπεια στη διεκπεραίωση καθηκόντων
  • Εχεμύθεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Σταθερό μισθό
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.