Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/02/2020

Logistics Manager

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εργαστεί ως Logistics Manager στο δυναμικό περιβάλλον μιας βιομηχανίας και είσαι έτοιμος να διεκδικήσεις μία θέση ορόσημο στην καριέρα σου;

Επιθυμείς να εργαστείς σε μία από τις κορυφαίες βιομηχανίες της χώρας και να εξελιχθείς επαγγελματικά;

Εάν η απάντηση είναι θετική, τότε αυτή είναι η θέση που έψαχνες.

Για αυτό περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Ο κατάλληλος υποψήφιος Logistics Manager θα έχει τις ακόλουθες αρμοδιότητες:
  • Οργάνωση και συντονισμός των εργασιών της ομάδας του για τη σωστή λειτουργία του τμήματος προμηθειών/MRP, αποθήκης και εξαγωγών
  • Διαχείριση του επιθυμητού ύψους των αποθεμάτων, έχοντας λάβει το στόχο από την Γενική Διεύθυνση
  • Συνεχής επικοινωνία με τον υπεύθυνο της αποθήκης για την σωστή παραλαβή και διακίνηση εισερχομένων α' υλών και τελικών προϊόντων στις αποθήκες του εργοστασίου
  • Διασφάλιση του σωστού και έγκαιρου εφοδιασμού με α' ύλες στις γραμμές παραγωγής
  • Eφαρμoγή συστημάτων διαχείρισης ροής υλικών για την ικανοποίηση των απαιτήσεων της παραγωγής
  • Επίλυση προβλημάτων και παροχή λύσεων για προβλήματα που προκύπτουν στο τμήμα του
  • Άμεση επικοινωνία και αναφορά στον διευθυντή εργοστασίου για θέματα που αφορούν την παραγωγή
  • Αξιολόγηση του προσωπικού της ομάδας του και συνεχής υποστήριξή του
  • Συνεργασία με τους υπευθύνους των παραγωγικών και διοικητικών τμημάτων με σκοπό την επίλυση τυχόν προβλημάτων που προκύπτουν
  • Προγραμματισμός τακτικών εσωτερικών ελέγχων τήρησης των διαδικασιών που προβλέπονται βάσει του εσωτερικού κανονισμού ή επιβάλλονται από τις αρμόδιες αρχές

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Logistics Manager θα διαθέτει τα εξής:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Απαραίτητη γνώση Office365
  • Καλή γνώση του λογισμικού προγράμματος SAP
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια και ικανότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Ηγετικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον κατάλληλο υποψήφιο για τη θέση του Logistics Manager, τα εξής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και περιθώρια ανάπτυξης
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Logistics Manager σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τη Χριστίνα Στερκέση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.