Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/12/2022

Ηλεκτρολόγος Αυτοματισμού

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ | ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Schur Flexibles ABR (Alfa-Beta Roto), μέλος του ευρωπαϊκού ομίλου Adapa Group, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο της εύκαμπτης συσκευασίας, επιθυμεί να καλύψει την εξής θέση:

Καθήκοντα θέσης
• Υποστήριξη της εύρυθμης ηλεκτρικής – ηλεκτρονικής λειτουργίας των μηχανημάτων.
• Αποκατάσταση ηλεκτρολογικών βλαβών και ρυθμίσεων του εξοπλισμού.
• Διαχείριση (Software) προβλημάτων σε PLC , Inverters κ.λ.π.
• Συμμετοχή στην οργάνωση και προγραμματισμό των εργασιών προληπτικής συντήρησης, βελτιώσεων και τροποποιήσεων του μηχανολογικού-ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
• Εγκατάσταση και παραμετροποίηση νέου εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχιούχος ΤΕΙ / ΙΕΚ /ΕΠΑΛ: Ηλεκτρολόγου , Ηλεκτρονικού
• Πολύ καλή γνώση συντήρησης ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
• Πολύ καλή χρήση Η/Υ
• Γνώσεις αυτοματισμού (PLC, Inverters κλπ)
• Προϋπηρεσία σε Βιομηχανικές Μονάδες
• Γνώση Αγγλικών

Παροχές

Προσφέρεται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εξαιρετικό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
• Σταθερή εργασία σε έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο όμιλο εταιριών
• Πλήρης απασχόληση
• Συνεχής εκπαίδευση