Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/6/2023

Υπεύθυνος Διαγωνισμών Δημοσίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΟ) | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εξελισσόμενη Εταιρεία εμπορίας Ιατροτεχνολογικών προϊόντων, με έδρα τον Πειραιά, αναζητά Υπεύθυνο Διαγωνισμών και προσφορών για ενασχόληση με τους ηλεκτρονικούς διαγωνισμούς δημοσίου ΕΣΗΔΗΣ, συμβάσεις δημοσίου και προσφορές σε: Νοσοκομεία, Δήμους και Ιδιωτικές εταιρείες.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης με περιθώρια ανέλιξης και στόχο μία μακροχρόνια συνεργασία

Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή 08:30 - 16:30.

Τα καθήκοντα του υποψηφίου είναι :

  • Καθημερινή ενημέρωση και γνωστοποίηση διακηρύξεων προμήθειας από τον δημόσιο τομέα και εκμάθυνση των προϊότων μας
  • Τήρηση όλων των προβλεπόμενων διαδικασιών για συμμετοχή σε διαγωνισμούς προμηθειών δημόσιου τομέα (συλλογή και έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής – τεχνική & οικονομική προσφορά – δικαιολογητικά κατακύρωσης – σύμβασης)
  • Παρακολούθηση της εξέλιξης των διαγωνισμών , επικοινωνία με τις αναθέτουσες αρχές , σύνταξη των απαραίτητων επιστολών και αποστολή των απαραίτητων εγγράφων
  • Παραγγελιοληψία & Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Οργάνωση / επίβλεψη / παρακολούθηση καθημερινών παραγγελιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σύνταξη προσφορών για Ιδιωτικό τομέα και έρευνα αγοράς σε είδη.
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Απαραίτητη γνώση διαδικασίας ηλεκτρονικών διαγωνισμών μέσω ΕΣΗΔΗΣ
  • Απαραίτητη 2ετή εμπειρία σε διαδικασίες για την οικονομική Προσφορά-Διαγωνισμούς
  • Πολύ καλή γνώση των MS Office και επιθυμητή η γνώση του Softone(ERP)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων στην αποστολή της προσφοράς καθώς και του χρόνου παράδοσης με βάση το stock μας
  • Παρακολούθηση της αγοράς και αποφασιστικότητα στον προσδιορισμό της πιο συμφέρουσας προσφοράς μας

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Η γνώση διαχείρισης πιστοποιήσεων των CE και ISO

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος των προσόντων και του επιπέδου εμπειρίας
  • Σύμβαση Εργασίας Αορίστου Χρόνου
  • Πλήρης απασχόληση (8ωρη) με συνεχές ωράριο
  • Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης
  • Σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας