Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/04/2021

Καμαριέρα - Καθαρίστρια

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη PARADISE BEACH | ΜΥΚΟΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Καμαριέρα - Καθαρίστρια ζητείται για εποχιακή (σεζόν) σύμβαση στην τουριστική μονάδα Votsalaki Resort στη Μύκονο για την καλοκαιρινή σεζόν του 2021 (4-5μήνες) και για μόνιμη συνεργασία κάθε καλοκαιρινή σεζόν (6 μήνες) με ικανοποιητικό μισθό και διαμονή σε όμορφο σπίτι μέσα στο κατάλλυμα.

Αρμοδιότητες:

  • Καθαρισμός /στρώσιμο δωματίων καθημερινά
  • Γενική καθαριότητα - απολύμανση στην αναχώριση του πελάτη
  • Καθαρισμός εξωτερικών/ κοινόχρηστων χώρων του ξενοδοχείου
  • Τακτοποίηση λινοθήκης και αποθηκών
  • Σιδέρωμα (όχι μεγάλος όγκος, καθώς σιδερώνονται μόνο συγκριμένα ρούχα, τα περισσότερα σεντόνια/πετσέτες στέλνονται έξω)
  • Βοήθεια στο σνακ-μπαρ του καταλύματος για την προετοιμασία του πρωινού, μάζεμα τραπεζιών και πλύσιμο πιάτων
Για τις κατοίκους Αθηνών υπάρχει δυνατότητα part-time εργασίας/εκπαίδευσης 1φορά την εβδομάδα επί πληρωμή πριν την έναρξη της σεζόν.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση καμαριέρας ή καθαρίστριας σε συνεργείο καθαρισμού ή οικιακή καθαρίστρια
  • Σε περίπτωση προϋπηρεσίας ως καμαριέρα σε αντίστοιχο ξενοδοχείο και συστάσεων από πρώην εργοδότη,  ο μισθός είναι καλύτερος
  • Σε περίπτωση που δεν υπάρχει προϋπηρεσία στον καθαρισμό , είναι απαραίτητη η συνέντευξη-δοκιμαστικό/training από κοντά
  • Επιθυμητή η βασική γνώση Αγγλικών
  • Άδεια παραμονής και εργασίας με ισχύ για 6μήνες + (εάν οι υποψήφιες είναι αλλοδαπές)
  • Ευγένεια και επαγγελματική συμπεριφορά
  • Καλή φυσική κατάσταση
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες διαμονής: Διαμονή (στο χώρο του ξενοδοχείου) σε πολύ όμορφο και ευρύχωρο σπίτι με κουζίνα, ψυγείο, air-condition  και θέα στη θάλασσα μαζί με τις άλλες καμαριέρες (3-4 κοπέλες)
  • Eξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεργασίας
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Πληρωμή υπεριωριών (αν χρειαστούν)
  • Πληρωμή μισθού κάθε 15ημέρες
  • Πλήρης ασφάλιση
  • 1 κρύο γεύμα (από το σνακ μπαρ) την ώρα της εργασίας